تبلیغات
تبلیغات
زندگی در جریان زمینی است که ما و اطرافیان به آن فکر و با فکر خود آن را می سازیم . پس چرا نباید شناختی روی زمین داشته باشیم : رضا علیاری . 04 / 03 / 1397 . زمین شناخت 2017 : www.geology2017.click | نظرات خود را در رابطه با وب آموزشی زمین شناخت 2017 می توانید از طریق آیدی تلگرامی @rezaaliyari2017 یا از طریق شماره ی 09211796125 پیام گیر در واتس اپ ، وایبر ، سیگنال و تلگرام در جریان بگذارید . میل ارتباطی : geology2017@yahoo.com .

109 - شفق قطبی به شکل اژدها بر فراز نروژ .

۱
109 - شفق قطبی به شکل اژدها بر فراز نروژ .
تصویر نجومی روز ناسا: شفق قطبی به شکل اژدها بر فراز نروژ .

چه چیزی در آسمان است ؟ یک شفق قطبی .

ماه گذشته یک سوراخ کورونالی (مربوط به خورشید) باز شد و چند روز قبل از اینکه این تصویر گرفته شود ، ابری از الکترون‌ ها ، پروتون‌ ها و یون‌ ها را به سمت زمین پرتاب کرد .

برخی از قسمت های این ابر، روی مغناطیس سپهر ( مگنتوسفر ) زمین اثر گذاشت و در نتیجه ، این شفق قطبی تماشایی را که در ارتفاعات شمالی مشاهده شد ، تشکیل داد .

این تصویر ، یک عکس خوب و خاصی از پرده شفق قطبی است که در بالای شهر ترومسو کشور نروژ گرفته شده است .

برای عکاس این تصویر ، این نور درخشان ، مانند یک اژدهای بزرگ است اما شما هر طور که دوست دارید این شفق را نام گذاری کنید .

با وجود این که اکنون فعالیت شدید خورشیدی را پشت سر گذاشته‌ ایم اما هم چنان خورشید ، هر از گاهی فعالیت هایی از خود نشان می‌ دهد و شفق های قابل توجهی را در زمین به وجود می‌آورد ؛ حتی هفته ی گذشته هم مشاهده شد .

منبع : http://parssky.com/view/FA/72042.aspx
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر
نظرات اخیر برای نوشته‌ها