تبلیغات
تبلیغات
زندگی در جریان زمینی است که ما و اطرافیان به آن فکر و با فکر خود آن را می سازیم . پس چرا نباید شناختی روی زمین داشته باشیم : رضا علیاری . 04 / 03 / 1397 . زمین شناخت 2017 : www.geology2017.click | نظرات خود را در رابطه با وب آموزشی زمین شناخت 2017 می توانید از طریق آیدی تلگرامی @rezaaliyari2017 یا از طریق شماره ی 09211796125 پیام گیر در واتس اپ ، وایبر ، سیگنال و تلگرام در جریان بگذارید . میل ارتباطی : geology2017@yahoo.com .

15 - اوموآموا ؛ جسمی فضایی از منظومه شمسی دیگر .

۱
15 - اوموآموا ؛ جسمی فضایی از منظومه شمسی دیگر .

wink اخترشناسان با کمک تلسکوپی در ایستگاه فضایی هاوایی از سقوط یک جسم بزرگ فضایی استوانه‌ای شکل که با سرعت ۱۹۶ هزار مایل (۳۱۵ هزار کیلومتر) در ساعت در فضای منظومه ی شمسی در حرکت است ، خبر دادند . wink

cry برخی معتقد بودند که این جسم ۴۰۰ متری یک فضا پیمای متعلق به موجودات فضایی است در حالی که برخی دیگر آن را یک ستاره دنباله‌ دار می‌ دانستند . sad

redfaceاکنون ، به نظر می‌رسد که این جسم سخت که به نام « اوموآموا (Oumuamua) » خوانده می‌شود یک سیارک بین‌ ستاره‌ای است . razz


دکتر آلن جکسون ، یک اخترشناس در دانشگاه تورنتو به خبرگزاری ان‌ بی‌ سی گفت : « ما تاکنون جسمی که از یک سیستم ستاره‌ای دیگر تا این حد به زمین نزدیک شود ندیده‌ایم و مشاهده این جسم فضایی برای ما بسیار هیجان‌انگیز است . »

آقای جکسون و همکارانش برای درک بهتر از اوموآموا با استفاده از کامپیوتر ، دو هزار مدل « ستاره دوتایی (Binary star) » را شبیه‌سازی کردند که نتیجه آن در ماهنامه انجمن سلطنتی نجومی منتشر شد .

ستاره دوتایی به یک سامانه ستاره‌ای اطلاق می‌شود که در آن دو ستاره نزدیک به هم به دور مرکز مشترک میان خود گردش می‌‌کنند .

این تیم تحقیقاتی متوجه شدند که اوموآموا و ۹۵ درصد از اجسام مشابه آن که پیرو مدل ستاره دوتایی از طریق فعل و انفعالات گرانشی یک دیگر را دفع می‌ کنند و هر بخش آن به یک سمت می‌رود .

آلن جکسون در باره سن این جسم سخت چنین می‌گوید : « اوموآموا ممکن است از یک سیستم ستاره‌ای دور آمده باشد و ممکن است هزاران میلیون سال از عمر تشکیل آن بگذرد اما به دلیل آنکه زمانی کشف شد که در حال خروج از دید ما بود ، اطلاعاتمان در مورد آن بسیار کم است . »

15 - اوموآموا ؛ جسمی فضایی از منظومه شمسی دیگر

منبع : http://fa.euronews.com/2018/03/21/oumuamua-a-large-cigar-shaped-speedy-object-that-ejected-from-a-binary-star-system

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر